E turpshme, shembet Teatri Kombëtar, përplasje mes qytetarëve dhe policisë

Δημοσιεύτηκε στις 17 Μάι 2020
προβολές 107 856
160

#tvora #rtvoranews #shembet teatrikombetar

E TURPSHME! E shembën Teatrin Kombëtar. Natën. Në kohë pandemie. Zgjodhën orën 4:30 e mëngjesit të së dielës, kur i gjithë qyteti dremit. Qindra forca policie, e RENEA me kapuçë të zinj mësynë teatrin. Brenda pak minutash nxorrën zvarrë aktorë e aktivistë nga ambientet e Teatrit dhe më pas ia vunë ruspën. Një veprim i tillë u ndërmor kur vendimet e qeverisë dhe të bashkisë janë paditur si antikushtetuese dhe antiligjore ne Gjykaten Kushtetuese por dhe në SPAK.
Për orë të tëra pati tensione dhe përplasje mes aktivistëve, aktorëve dhe policisë.
Tentativave për të çarë kordonin policor, efektivët iu përgjigjën me dhunë. Pati aktorë, gazetarë dhe aktivistë të shoqëruar në polici për disa orë, mes tyre aktorët Neritan Licaj dhe regjisori Robert Budina.
Në krah të aktivistëve u shfaq dhe opozita. Madje disa ish deputetë të LSI-së u shoqëruan në komisariat për disa orë.
Shembja ngjalli reagime të forta madje edhe të ndërkombëtarëve.
Përmes një deklarate të shpërndarë në media, paraditen e sotme presidenti Ilir Meta deklaroi: “MAFIA urdhëroi shkatërrimin, jo vetëm të një prej monumenteve të trashëgimisë kulturore më të rrezikuara të Europës, por edhe të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri.” Ndërkohë kryeministri Rama përmes një video ne facebook shprehej se ata që ngrihen kundër nuk duan zhvillimin dhe i akuzoi aktorët e rezistencës si të politizuar.
Nga ana tjetër kreu i bashkisë së Tiranës zgjodhi të dilte në një prononcim për median pas orës 14:00 pasi fadromat kishin shembur të gjitha godinat e Teatrit Kombëtar. Ndër të tjera Veliaj hoqi përgjegjësinë ndaj vetes duke ia lënë këshillit bashkiak.
Prishja e teatrit ktheu ne aksion opozitën e cila nisi përgatitjet për protesta mbarëpopullore. Edhe artistët lajmëruan se nesër në orën 16:00 do të ishin sërish në protestë.
Ora News ndoqi live që prej mëngjesit të sotëm te gjitha zhvillimet.

Për më shumë lexoni në: oranews.tv/article/shembet-teatri-kombetar
Follow TV Ora dhe RTV Ora News
Subscribe To "Ora News" on GRstore Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL
Subscribe To "Ora News" on GRstore Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3
For more content from click HERE www.oranews.tv
Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s
Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID
Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Ora News Emisione
Ora News Emisione
Σχόλια  
 • Samir Rustemi

  Samir Rustemi

  Πριν 8 ημέρες

  Gjëja e re eshte shumë e mirë se e vjetra nuk kishte nevojë për gjithe këtë rremujë

 • Charming nowhere to hide

  Charming nowhere to hide

  Πριν 9 ημέρες

  Kjo qeveri diktatoriale do te marre cmimin Oscar per Shkaterrim urime .

 • GLOKI GLOB

  GLOKI GLOB

  Πριν 11 ημέρες

  Vetem teater qe sishte ai. Nje germadh e musolinit ishte. Shum mir beri qe e prishi, se shpetuan dhe artistet e shkret.

 • soinu foig

  soinu foig

  Πριν 12 ημέρες

  Jezusi ishte zot ,po ti mona je kurv, prandaj ste var njeri

 • soinhu foitu

  soinhu foitu

  Πριν 12 ημέρες

  Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar

  • Charming nowhere to hide

   Charming nowhere to hide

   Πριν 9 ημέρες

   tregu kush eshte me i fort..popoulli nuk quhet...

 • mikin lirou

  mikin lirou

  Πριν 13 ημέρες

  Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar

  • soinhu foitu

   soinhu foitu

   Πριν 11 ημέρες

   Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?

 • Elida Kola

  Elida Kola

  Πριν 13 ημέρες

  Po kush shkaterron istorin e vendit te tije ai sesht atdhetre por i shitur.Sikur te shihni teatrin ne rome cmendeni sa ivjeter apo me bukur te thuhet i lashte eshte .

  • soinu foig

   soinu foig

   Πριν 12 ημέρες

   Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?

 • Rosa Blu

  Rosa Blu

  Πριν 13 ημέρες

  U shemb gerdeci

  • soinhu foitu

   soinhu foitu

   Πριν 12 ημέρες

   shqipetaret vetem pula jemi qohuni o pula se edhe grat dote jua marrin siq jua mori Enver Hoxha dikur dhe uadha ushtareve ne dhogoret e bunkieret komuniste o pula jo

 • Theo X

  Theo X

  Πριν 13 ημέρες

  Duçja ndertoi burdello per ushtaret e tij, shqipot e bene teater, dhe tani po grinden per kete burdello

  • Theo X

   Theo X

   Πριν 9 ημέρες

   jo or taj, aty kam qene shume here, aty jam njofur me plaken tende,ku i dihet ndoshta jam yt ate.

  • mikin lirou

   mikin lirou

   Πριν 13 ημέρες

   prostitut qe quhet Lsi eshte figura me e keqe e 30 viteve demokraci ne nje vend qe vetem demokraci nuk ben kurr

 • hen ko

  hen ko

  Πριν 14 ημέρες

  Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar

  • soinhu foitu

   soinhu foitu

   Πριν 11 ημέρες

   Me ne fund shyqyr qe e prishet kete kancer mes tiranes

 • Fazli Hoti

  Fazli Hoti

  Πριν 14 ημέρες

  Po sikur ta kishte rrenuar termeti qfar dot kishit ber a dot kishi protestuar

  • Joanna

   Joanna

   Πριν 10 ημέρες

   Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?

 • sam Shima

  sam Shima

  Πριν 14 ημέρες

  u prish teatri shum keq u be teatri i ri shum mire se ka me shume kushte te mira se teatri vjeter sa per muzeum nuk ja vlen ta mbash se nuk ka as njelloj kuptimi teatri eshte teater godina eshte godin

  • Joanna

   Joanna

   Πριν 10 ημέρες

   Me ne fund shyqyr qe e prishet kete kancer mes tiranes

 • amantia hs

  amantia hs

  Πριν 14 ημέρες

  ka me pa turp se tv juaj

  • hen ko

   hen ko

   Πριν 14 ημέρες

   Ju komentuesit qe jeni pro shembjes se teatrit, a keni qene ndonjehere ne teater?! Sa lire e shisni veten!!! Pas komenteve pro shembjes ketu ne GRstore, do hapni FB e te b

 • Joanna

  Joanna

  Πριν 14 ημέρες

  Washdoni keshtu prishni Monumente kulture dhe ndertoni xhamija

  • GLOKI GLOB

   GLOKI GLOB

   Πριν 11 ημέρες

   Monument kulture?! 🤣 ti sdo ja kesh haberin fare te teatrit se si ishte! Pa le me se per çfare eshte ndertuar ajo ndertes dhe per çfare eshte perdorur gjat gjith kohes!! 🤣🤦‍♂️🤦‍♂️

 • SHK SHK

  SHK SHK

  Πριν 15 ημέρες

  Populli shqiptar eshte frikacak kot mburreni se ska me burra. Spo flas per te semurit qe nuk votojn ne baze Te personit dhe ca Te mire do sjelli, Po ne baz Te partis, spo flas per ta, ata Jan Te semur ... Po flas per kta palo burra qe I thon vetes burra me namuz, nuk kan bole ti qendrojn Te fort ksaj qeverie e Ta ndalojn kte mizori. E kan ber kte gabim 30 vjet edhe akoma vazhdojn ta bejn. Popull frikacak , i trash dhe hipokrit. Rrini me duart ne koqe kur pushtetaret vjedhin e prishin. Si PD, Si PS edhe LSI ne nje kazan lahen. A kujtoni se Jan armiq Te njeri tjetrit? Jan show ato o njerez, ata jua fusin edhe drekojn per qefin e vet. I keni ju ne dor ata edhe jo ata juve. Ne shqiperi duhet tjet dikush si Albin Kurti, dhe jo si kta bythqirat qe kemi. Shqiptari eshte frikacak, parazit, ata bythqirat e himares I qin ne byth greku duan letrat edhe askush nuk ngre ze, ne tokat shqiptare Te dardanis ke shqiptar qe hedhin propaganda Te na ndajn nga vllezerit tan Te dardanis. Shqiptari eshte transformuar ne nje popull bythqir. Vetem pak e kan gjakun e Gjergj Kastriotit ne vena. Shqiptari se ka zakon Te ulet ne gjunj apo Te serviloset. Turp tju vi. Respekte nga Nje individ qe ka dal nga rutina e nenshtrimit nga sistemi dhe I ka syt hap si shume Te tjer. Uroj dhe lutem Te shtohemi. Fuck PD Fuck PS fuck LSI

 • xhavit Bregaj

  xhavit Bregaj

  Πριν 15 ημέρες

  Ta shembesh Teatrin Kombtar eshte turpi ma i madh qe i behet Popullit-Teatri Kombtare eshte nje istitucion ku promovohen vlerat Kombtare Turp Turp Zoti Kryminister ( Kriminel )

  • Joanna

   Joanna

   Πριν 14 ημέρες

   Shume e turpshme a u kenaqe more kriminel more Edi rama Policet jane vetem lodrat e tua. Njerzit duke u dhunuar dhe ti te gezohesh turp.

 • Eri B

  Eri B

  Πριν 15 ημέρες

  ai nuk ishte teatër edhe po të ishte kush shkon në teatër populli ska bukë të haj tallet monika me lulin me këtë popull fukara

 • Indrit Jahaj

  Indrit Jahaj

  Πριν 15 ημέρες

  Eshte per te ardhur keq se si kta te ashtuquajtur aktor te infuencuar nga PD-ja ,dhe qe perdoren si zara sa her qe I duhen PD-se,marin guximin ti vehen kunder progresit qe do te na coj ne standarte europjane duke aluduar me dicka qe nuk egziston dhe duke marr per shembull shtetet e tjera.Po nuk e dini mor Zara qe shtetet qe permendni kan disa nga teatret me te reja dhe me moderne ne bot. Mesoni dicka progresi nuk mund te jet kur per keq sepse na con perpara dhe na nderon me nje teater te rri dhe te bukur. Shkoni behuni cerra partiak per disa privilegje. Dhe sa per vlerat historike, vlerat historike ndertohen me kohen dhe kur nuk mund te humbasin

 • Landi Xheleshi

  Landi Xheleshi

  Πριν 15 ημέρες

  Nuk e kuptoj se si e mbeshtesin disa shembjen e ketyre vlereave historike dhe doja te shtroj nje pyetje.
  Nese ne po i shembim te gjith monumentet e kultures dhe nuk po i rikonstruktoj ato ateher cfar do ti tregojm turistit ose njerezve qe vijn per te vizituar vendin ton, a mendoni se ata nuk kan par ndertesa te reja dhe te bukura?
  A nuk donte ishte me mir qe ate qe kemi si pasuri kombetare ta rikonstruktojm dhe te ndertojm nje te re dhe i kemi te dyja edhe vleren historike edhe gjen e bukur dhe lluksoze!?

 • aert ti

  aert ti

  Πριν 15 ημέρες

  Te ne nuk Jane ruajt vlerat e kultures se teatri plotesonte kte figur..ishte nje nga perlat e artit duke shoqeruar jeten tone ne te gjith dekadat..edhe ishte nje nga te paktet mjet komunikimi me popullin..se kjo nuk duhet behej...Jane shum faktoret..me vje keq...kjo nuk duhet te kalohet ne aspektin politik..se eshte e vetmja shkaterruese e realitetit tone. Vdekje mund ta pershtjelliosh kte veprim..dhe kte nuk duhet ta lejojm ne..po vetem ne populli..jo politika ajo duhet te plotesoj vullnetin e popullit..e jo sic kan bo e po bejn..duke tregu kush eshte me i fort..popoulli nuk quhet...

 • Edi Elezi

  Edi Elezi

  Πριν 15 ημέρες

  Me ne fund shyqyr qe e prishet kete kancer mes tiranes

  • aert ti

   aert ti

   Πριν 15 ημέρες

   Se themi kancer per nje objekt kaq te rendesishem per ne..qe ka then fjalen ton ka qen nji nga vlerat me te rendesishem ne sherbim tone..me kte qe eshte bo sikur duan me na mbyll gojen neve edhe atij qe ishte e vetmia deshmi e nje mbrojtesi e te drejtave tona...ato qe e kan bere shkatrrimin mund te quhen fare mire k...cera....se kto objekte nuk duhet te hidhen asnjeher posht po te mbrohen..te restaurohen..kjo eshte deshmia se njerzit nuk rrenohen asnjiher..ashtu si i ndodhi teatrit.

 • Jungshokkata proprio

  Jungshokkata proprio

  Πριν 15 ημέρες

  Ma perché nelle tendenze italiane mi ritrovo sta roba...?

  • Screaming Eagle

   Screaming Eagle

   Πριν 15 ημέρες

   Perché Il Teatro Nazionale fu costruito nel 1939 come Circolo Culturale Skanderbeg, progettato dall’architetto italiano Giulio Berté, lo stesso del Ponte Flaminio.

 • miki- made80

  miki- made80

  Πριν 15 ημέρες

  Kjo qeveri diktatoriale do te marre cmimin Oscar per Shkaterrim urime .

  • aert ti

   aert ti

   Πριν 15 ημέρες

   Jo urime...po te kunderten.. qe mjaft na kan hedh dhe n,kurriz ne i kemi duru shum..se nuk duhet te kthehet ne politike kerkesa e jone ..edhe e tatrit..sepse posht atyre germadhave jemi ne qe derdhim lote eshte fjala e popullit...sepse teatri ka qe nje objekt qe ishte ne sherbim te popullit e na takonte ne te vendosnim ..kjo eshte nje e shkelje direkte e te drejtes se qytetareve...politika s,hyn ktu fare..por ne jemi te pafuqishem per ti kundershtuar kto padrejtesi..se nuk jemi te organizuar nga asnje shoqat qe mbron interesat tona..e kemi ngel ne dore te ktyre qe masin forcen. .kush eshte me i fort...kte duhet te bejn shqiptaret qe te ruajn identitetin e kultures e te tyre. .jo te shkelen me kemb..kjo s,durohet. ...

 • Tonin Vuka

  Tonin Vuka

  Πριν 15 ημέρες

  shqipetaret gjat gjith kohes vetem servilizmin njohin si mbrojtje 400 vjet Romaket 500 vjet turqit 100 esa vjet nen ulleheqjen komuniste dhurat nga Gjermania keta jane thjeshte te pergjumur ose ajo e para servile . Teatri u shemb por dote shembet qdo gje kombetare ne shqiperi edhe flamurin duhej ta nderrojne nga shqiponje te vendosin nje pul se ne shqipetaret vetem pula jemi qohuni o pula se edhe grat dote jua marrin siq jua mori Enver Hoxha dikur dhe uadha ushtareve ne dhogoret e bunkieret komuniste o pula jo shqiponja Edi Rama nuk mundet me qene me i mire se baba i tij ! Komunizmi eshte ndar ne 3 pjes qe ne vitin 1990 me salen demokrat me Fatosin e ppsh kurse kjo partija prostitut qe quhet Lsi eshte figura me e keqe e 30 viteve demokraci ne nje vend qe vetem demokraci nuk ben kurr

 • MATE THREE

  MATE THREE

  Πριν 15 ημέρες

  Perché nelle tendenze in Italia??

  • Screaming Eagle

   Screaming Eagle

   Πριν 15 ημέρες

   Perché Il Teatro Nazionale fu costruito nel 1939 come Circolo Culturale Skanderbeg, progettato dall’architetto italiano Giulio Berté, lo stesso del Ponte Flaminio.

 • oks net

  oks net

  Πριν 15 ημέρες

  teatri ishe germadh shyqyr tashme ish teatri per mendimin tim ishte stall
  mos e bani qimen tra trillime analiza pordh ne pe

  • Lex Talionis

   Lex Talionis

   Πριν 14 ημέρες

   Po, ishte germadhe dhe ndaj duhej rekonstruksion (restaurim) e jo shembje!

  • oks net

   oks net

   Πριν 15 ημέρες

   @Movie Master a e ke pare ndonjehere piramiden dhe shikoje me qfare eshte e ndertuar dhe e gjen vete pergjigjien

  • Movie Master

   Movie Master

   Πριν 15 ημέρες

   @SHK SHK o vlla nuk pyesin komunistet per monumentet kulturore po duan ta cojn vleren komuniste perpara. Kta edhe kalane e shkodres do e shembnin ne qofte se do i shkrepej ndonje krimineli te bente kulla aty

  • Movie Master

   Movie Master

   Πριν 15 ημέρες

   @oks net pse nuk shemben piramiden pra? Nuk ka asnje vler kulturore. Gjasme mendojn per te miren e artisteve ata.

  • SHK SHK

   SHK SHK

   Πριν 15 ημέρες

   Ore vlla, behet rinovim, e rregullon teatrin nga brenda, i ben Rinovime. Ti pershtatet kohes. Po jo ta shkatrrosh fare se humb kultura ne shqiperi si Po e bejn kta. Ska nevoj ta prishesh. E Rinovon mbi ate cfar eshte. Teatri perfaqeson clasiken, perfaqeson kulturen. Ku ke degjuar te prishet nje monument kulture dhe arti ne vendet e botes?

 • info Fotobox

  info Fotobox

  Πριν 16 ημέρες

  Ksaj Policije, vetem nje Snajperist do u dilte hakut!

 • Thanas Paskali

  Thanas Paskali

  Πριν 16 ημέρες

  ZGJOHUNI OSHQIPTARE !!! PRIJINI E SHTYPINI KETA KRIMBA ME BISHT TE KERMES KOMUNISTE te udhehequr nga kriminelat qe rilinden komunizmin si ruci,rama,balla,veliaj,brace,braho,leshi,spirokari,etj.etj.etj.

 • Lex Talionis

  Lex Talionis

  Πριν 16 ημέρες

  Ju komentuesit qe jeni pro shembjes se teatrit, a keni qene ndonjehere ne teater?! Sa lire e shisni veten!!! Pas komenteve pro shembjes ketu ne Youtube, do hapni FB e te beni statuse pseudopatriotike?!?! Uroj qe mos te doje dikush te na bleje se me ju shitemi te gjithe per nje cope buke!!!

  • ladush sufa

   ladush sufa

   Πριν 9 ημέρες

   @Lex Talionis nuk bej asgje dhe nuk jam kunder askujt cdo kush mund te shpreh mendimin e tije ne liri jam kunder atyre qe shajne e ofendojne pse te tjeret nuk mendojne si ata ,un mund te jeme dakord me mendimin tend ne kete rast ,por nuk jam dakord me ty qe nuk pranon qe ka mendime te kunderta nga mendimet e tua ,dhe nuk te drejtohem vec ty por te gjith atyre qe mendojne qe njerezimi duhet te mendoje vec njesoj pa nfryshime dhe qe vec ne kemi te drejte ! respekte

  • Lex Talionis

   Lex Talionis

   Πριν 14 ημέρες

   @ladush sufa dmth qe edhe une kam te drejten te shpreh idene time dhe e shpreha! Tani ca do besh ti?! Do mbeshtesesh idete e te tjereve qe jane kunder idese time ne komente youtube-i nderkohe qe atje u prish djepi i kultures dhe do behet pallat, apo do dalesh te protestosh? Apo ndoshta do maresh ate qe te eshte premtuar nga partia po mbeshtete vendimet e saj?!!?

  • ladush sufa

   ladush sufa

   Πριν 14 ημέρες

   ti nese di respekt duhet te mesohesh te respektosh idet qe jane kunder ideve tua, se smund te mendojene te gjith ne te njeten menyre , kshu qe mos prit te vijne njerezit pas ideve tua ne cdo rast !

 • Thanas Paskali

  Thanas Paskali

  Πριν 16 ημέρες

  KU DIN NGA TEATRI COBANI ruci?, LOPCARI balla?, GOMARI MALINATIT veliaj?,SKICOFRENI rama?, LAJA spirokari???

 • G KLASS

  G KLASS

  Πριν 16 ημέρες

  Lepit karin e Rames ju te ores tani boni si opozitar

 • Bujar Imeraj

  Bujar Imeraj

  Πριν 16 ημέρες

  Shume e turpshme a u kenaqe more kriminel more Edi rama Policet jane vetem lodrat e tua. Njerzit duke u dhunuar dhe ti te gezohesh turp.

 • The Black Rat Inn

  The Black Rat Inn

  Πριν 16 ημέρες

  ku jane keta qe do sakrifikoheshin? ne fund lane disa nga populli te hante dajak dhe trimat ja mbathen. ik o basha o mut muti. kur e lufton ramen keshtu del i deshtuar

  • The Black Rat Inn

   The Black Rat Inn

   Πριν 15 ημέρες

   @aert ti edi rama eshte qen bir qeni. ka deshtuar opozita se do e kish nxjerre per bythe jashte. por ska opozite, ralf gjoni dhe rudina jane heronj por jane te sulmuar na te dya palet

  • aert ti

   aert ti

   Πριν 15 ημέρες

   Nuk i jap doren asnjerit as joint as tjetrit..ate se beri njoni do bote tjetri...teatri nuk duhej shkatrru se ishte i vetmi objekt qe percolli fjalen e popullit..ai qe me kulturen e tij donte tia jepte popullit duke ndejtur afer si nje prind...e kush do deshte qe tu vriste nje prind...vetem ato qe arrisin qellimet e veta...duke i tmerru femijet jetim si jemi ne .ne kete rast. Jo them per teatrin nuk duhet tu vriste..duhet tu mbronte pa asnje frik e pa asnje interes, se shum po luhet me ne.

 • Memi Mem

  Memi Mem

  Πριν 16 ημέρες

  Sa kane pare nje teater ne skene keto 30 vjete?

  • Memi Mem

   Memi Mem

   Πριν 14 ημέρες

   Aaaaah. Po te tjeret ku jane? Vetem per ty skishte aresye

  • Screaming Eagle

   Screaming Eagle

   Πριν 16 ημέρες

   Unë kam parë 5 shfaqje teatrore në atë skenë. Ti nga mënyra si flet duket që nuk e di as çfarë është teatri e jo më të kesh parë ndonjë shfaqje. Mbyll derën kasolles para se të flesh se të futet ndonjë ari ose ujk natën!

 • Memi Mem

  Memi Mem

  Πριν 16 ημέρες

  Iku memorja e komunizmit? Cudi si e qajne

  • taulant quka

   taulant quka

   Πριν 15 ημέρες

   @Nild Malindi nuk u drejtova juve personalisht po ti atyre qe ngaterrojne artin me politiken ne bote ka monumente e gjera aq te vjetra sa nuk din ti japin shjegim si njeriu i ka ber.Por mendoj se po ti kish qen koloseu ne mes te tiranes e jo mes Romes keta ose kush Para ketyre do e kish prish se do Benin nje me te bukur🤦‍♂️

  • Nild Malindi

   Nild Malindi

   Πριν 15 ημέρες

   @taulant quka e di ishte pyetje retorike, nuk po flas per parti

  • taulant quka

   taulant quka

   Πριν 15 ημέρες

   @Nild Malindi teatri esht ndertuar 1938 dhe la mbaruar 1939 dhe la qen italian arkitekti flitet per kohen e mbreteris jo ps e pd arti flet me vete mos e ngaterroni me politik

  • Nild Malindi

   Nild Malindi

   Πριν 15 ημέρες

   @taulant quka Sikur erdhen ne 45 ne pushtet komunistet?

  • taulant quka

   taulant quka

   Πριν 15 ημέρες

   @Nild Malindi ndertuar 1938 nuk kishte me duket komunizem???

 • Gjoni Tapia

  Gjoni Tapia

  Πριν 16 ημέρες

  O televizione kombetare dhe jokombetare ju lutemi shume mos e nxirrni më Monika Kryemadhin neper ekrane mos edukoni brezin e ri me sjelljen e saj se na degjeneruat brezat.

 • Gotshot 83

  Gotshot 83

  Πριν 16 ημέρες

  Burrat e pds dhe vajzat e lsis 😂😂😂clidhje kan kto me teatrin 😂as per teater as per politike nuk dine

  • Lex Talionis

   Lex Talionis

   Πριν 15 ημέρες

   Po pse ske dale ti dhe rri jep opinion nga tastiera!? Dil si i/e pavarur ske pse mbeshtetesh ne parti!

 • Deti D

  Deti D

  Πριν 16 ημέρες

  Alketa keta je nje fundrrine jeklyshe e baxhella e komunisteve

 • ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ

  ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ

  Πριν 16 ημέρες

  Dakord,u prish,cvalle kerkoni me tani?nuk ndertohet dot prap ne keto momente nga situata e krijuar,dhe ju thoni duhet te dalim neper rruget e tiranes te protestojme per nje cope teatri,po shpite e njezve qe i ka prishur rama,kush do protestoj per ato?ai thote te dalin qytetaret e tiranes nderkohe qe tirana eshte zone e kuqe

  • ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ

   ᴛɪᴍᴇ ᴊᴇᴏɴ

   Πριν 16 ημέρες

   Ela Ela me thuaj cfare kenj bere ju ta ndaloni ramen ta prishte me thuaj nje cik qe na lodhni bytha juaj

  • Ela Ela

   Ela Ela

   Πριν 16 ημέρες

   Cope teatri?! Hahahahahaha sa gdhe qe jeni, po nqs se ata prishin nje monument kulture dhe ne i lejojme, nqs ata presin pemet dhe ne i lejojme e nqs ata prishin nje bulevard dhe ne i lejojme, mendon ti se i plas njeriu per shtepine tende. Komunizmit s’i plas per asgje nqs i lejojme ne.

 • Jetnor Veizaj

  Jetnor Veizaj

  Πριν 16 ημέρες

  Washdoni keshtu prishni Monumente kulture dhe ndertoni xhamija

 • Pat beatz

  Pat beatz

  Πριν 16 ημέρες

  I zuri shara ne gozhde rames tha njeri haha

 • Monkey D Luffy

  Monkey D Luffy

  Πριν 16 ημέρες

  U prish rimbythja komuniste kto qe po e mborojn sjan informura shkoni shifni teatrin kombetar amerikan pastaj flisni

 • Βαλεντινα Πρι

  Βαλεντινα Πρι

  Πριν 16 ημέρες

  Je.lili.vocer.dhe handut..nuk.behesh dot.i.mathe.se.jektlyshi.saled

 • A S

  A S

  Πριν 16 ημέρες

  Ateher nuk jeni te pa varur . Kur komentoni:《e turpshme 》 .
  Shum Jane dakort.
  Pse nje TV 《I pavarur》 komenton????
  Per interes te kujt????

 • Valdete Fatusha

  Valdete Fatusha

  Πριν 16 ημέρες

  Po ju kujtoj se godina fillestare e teatrit Migjeni nuk eshte kjo qe eshte sot! E megjithate simbolika jo vetem qe nuk u zhduk por u rrit edhe me e fuqishme dhe ne shkodranet jemi krenare pikersht per kete simbolike! Sigurisht godina esotme e teatrit te qytetit tem asht shume ma dinjitoze se e vjetra e kkeshtu simbolika bahet edhe ma e bukur!

 • Mira

  Mira

  Πριν 16 ημέρες

  Sa keq si e shemben
  Ishte shume e bukur politikane te pa ngopur vdekshit ishalla

 • GuGu

  GuGu

  Πριν 16 ημέρες

  Ju qifsha ropt Sa reklama keni fut

  • Bkaja 21

   Bkaja 21

   Πριν 16 ημέρες

   Hahahahha

 • Hamit Hamiti12

  Hamit Hamiti12

  Πριν 16 ημέρες

  Ja ju hapen pun ju neper sdudje dhe per je jave me bo emisjone

 • ladush sufa

  ladush sufa

  Πριν 16 ημέρες

  me vjen cudi si po mbroni monument kulture ju pra ju qe late te ndertohen restorante ne kalate e keshtjellat mesjetare ju qe lejuat pyet te priten ju na dilni si mbrojtesit e kultures qe e keni shkelur ne 30 vitet e fundit dhe i paski vene titull e turpshme u shemb teatri turpi shqiperine e ka ngrene qe kur ndertuat lapidare ushtareve grek ne jug duhet te rrini gojembyllur e te falenderoni shqiptret qe nuk ju varin te gjitheve teatri eshte nje hiq i asaj qe i keni bere shqiperise sidomos ju demokratet se socialistet po meren she me shtepite e fukarejve !shoqeri civile qe te civilizuar nuk ka asgje !

  • ladush sufa

   ladush sufa

   Πριν 15 ημέρες

   @aert ti teatri eshte me vlere nuk e ve ne dyshim por nuk eshte politika qe po vjen gjoja tu mbroje ajo qe ka duart e pastra ne shkaterrimin e shtetit shqipetar ,stadiumi qemal stafa u prish ! tani kemi arenen kombetare me targen e qemal stafes ne hyrje ,ka zgjidhje modernizim e mbrojtje vlerash bashk,por jo me politikanet ta haje djalli se late nam duke ulur nivelin e profesionalizmit dhe respektin ndaj publikut ,edi rama luli saliu iliri fatosi jane ata politikane qe kane bere shqiptaret te ikin nga shqiperia ,qysh 15 vjec kam ikur nga shqipria pse te kem pasion politiken shqiptare kur ajo sme ben nje jetese te denje ne atedheun tim mosni ju lutem se 30 vjet iken e drite ne fund te tunelit nuk duket

  • İl Grande ARTHAS

   İl Grande ARTHAS

   Πριν 15 ημέρες

   @aert ti Kur te rinovohet mundet te permbaj disa tipare nga Ai i vjeteri.. Dhe keshtu mundet te artihet synimi nostalgjik. Spo shof aryse per kete ezagjerim.

  • aert ti

   aert ti

   Πριν 15 ημέρες

   Jo.. teatri ishte populli..i vetmi qe na shoqeroi ne dekada...qe tha fjalen e vet per ne ..ai qe nje objekt i dores se pare qe na vazhdonte me kulturen e tij te na e jepte pa asnje interes...jo sì kjo qe bejn tashti politika qe i intereso shkatrrimi.. Ne jemi..kemi qen..e duhet te ishim...pa na cenu askush vlerat..ky ishte teatri...nuk duhet tu dorzonim..ky eshte nje urtesi e jona per frik ..tregojm se jemi frikacak..ashtu si kemi qen gjithmon e na kan shkel..e nuk ruajtur historin tone se s,jemi ne te zotet ta mbrojm.

  • İl Grande ARTHAS

   İl Grande ARTHAS

   Πριν 16 ημέρες

   Ke te drejt, ata qe su mblodhen kundra kaçifasit, ata qe lejojn monumetin e Vasil Shahinit.. tash me U ben atdhetar.

 • Alketa Keta

  Alketa Keta

  Πριν 16 ημέρες

  ky esht televizjon i finacuar nga lobe ruse 100%

 • Shtoijzëvallë Autariat

  Shtoijzëvallë Autariat

  Πριν 16 ημέρες

  Ora Mut TV

 • Babloku Loku

  Babloku Loku

  Πριν 16 ημέρες

  Hahahaha shkoni mor e qihuni me gjith lulin o kara shkoni mos hani mut ma mas lulit e monikes o popull budalla hapni syt mor ...

  • Babloku Loku

   Babloku Loku

   Πριν 15 ημέρες

   @aert ti po por kujt ti thuash ?? Ketyre qe shkojn ne protest me lek . Apo ketyre qe u ka ra semundja partive ??

  • aert ti

   aert ti

   Πριν 15 ημέρες

   Edhe un jam dakord qe nuk duhet te jen te terheq nga te tjeret...po edhe shkatrrim nuk duhet..se jemi ne qe pyetemi..jo politika duhet ta heqim mennjen njeher e mire nga politika..se po bejn ate qe o bo ne shekuj ne kurriz tone..

  • Babloku Loku

   Babloku Loku

   Πριν 15 ημέρες

   @gilbert kasnija spelqen ty asht gabimi jot . Jo gabimi im se gabimi im asht jap pergjigje 1 njeriu si puna jote ... ...

  • Babloku Loku

   Babloku Loku

   Πριν 15 ημέρες

   @gilbert kasnija mut mos ha ti o bish bashk me ata tjr.. se keni ngel mas partive jo ps jo pd jo lsi... hapni syt se keni 30 vjet po te njejtit ne pushtet ...me dal pa parti un dal me hik mas partive jo .. vet jam mir familjen i kam mir . Skam nevoj me me dhan shteti .. kam kriju vet gjonat ... a ju qe ikni ne protest me parti sju ka bo gjo hiq edi .. te va boj ma mir ....

  • Babloku Loku

   Babloku Loku

   Πριν 16 ημέρες

   @Klevi Gega un sja lepij as njanit kshu qe vazhdo bisha se i ke lir te 2 mos ta nij ...

 • Nild Malindi

  Nild Malindi

  Πριν 16 ημέρες

  Vdekje PS!!!!!

  • Babloku Loku

   Babloku Loku

   Πριν 16 ημέρες

   @Rosa Blu mos u preke gjo ti se perdori kush fjalor me ty...?

  • Nild Malindi

   Nild Malindi

   Πριν 16 ημέρες

   @Rosa Blu fjalorin e ka pak ajo partia e pasardhesve te ppsh!!!!

  • Rosa Blu

   Rosa Blu

   Πριν 16 ημέρες

   Injorantet duken nga fjalori i qelbur edukata 10

  • Babloku Loku

   Babloku Loku

   Πριν 16 ημέρες

   @ladush sufa ke than taman shok ..kshu a ..o me jua qij ropt te gjithve .o te rrijn sikur jan dhbeme mos fol .....

  • ladush sufa

   ladush sufa

   Πριν 16 ημέρες

   me gjith pd bashke se ni huder jane se era u vjen te gjitheve duhet ta kuptoni se pd ps lsi apo kushdo qoft duhen varur te gjith se na larguat shqiptaret ne emigracion qe nga 1990 e ne vazhdim te votoj nje politikan qe me braktis jasht atedheut tim cfar duhet ai apo per ni buzeqeshje e me fjale te bukura