Free Mc's - Ju lumte goja (Official Video 4K)

Δημοσιεύτηκε στις 21 Μάι 2020
προβολές 292 062
57

Instagram: arkivashqip
Facebook: ArkivaShqip
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Orkestrimi: Bledi Telha
Klarinetë: Bardhi Naka
Video: Cinefocus GT
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/ju-lumte-goja-single/1514655423?ls=1
Spotify: open.spotify.com/album/3if5Hz9lBJ7L2QS6GU3OS0
Deezer: www.deezer.com/en/album/149789762

Teksti:
Genti (refren):
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t' gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Këngët edhe vallet nëpër shekuj mbetën,
të largojnë hallet e të na shtojnë jetën!
Kush e bëri këngën i bekuar qoftë,
e kush këndoi, zemra i këndoftë!
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Historinë e shkruan këngët,
me këngë djepi u rrita,
se në këngë i kemi rrënjët,
aty ku jeton tradita.
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Se na çelet zemra si çel trëndafili,
e ta marrim këngën ku ia thotë bilbili.
Malet të gjëmojnë, fushat e livadhet,
e ta hedhim vallen ku lozin sorkadhet.
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
Këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Ashtu si mjalti në hoje,
janë vallet edhe këngët,
kush këndon i lumtë goja,
kush kërcen i lumshin këmbët!
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!

ArkivaShqip
ArkivaShqip
Σχόλια  
 • Bezat Hoxha

  Bezat Hoxha

  Πριν 4 ημέρες

  Bravo

 • Kledis Vaja

  Kledis Vaja

  Πριν 4 ημέρες

  😍😍😍😍😍

 • Skerdi Se

  Skerdi Se

  Πριν 4 ημέρες

  Zjarr fjeri si gjithmon respekte pr kta bosa

 • Aulona Murataj

  Aulona Murataj

  Πριν 4 ημέρες

  E ju lumtë goja,e rrofshi sa malet.
  Juve na kënaqni,e na hiqni hallet.👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 • Mozi Kucove

  Mozi Kucove

  Πριν 5 ημέρες

  Bravo bukur 😀

 • Sandri Azizaj

  Sandri Azizaj

  Πριν 5 ημέρες

  Super keng bravo free mc

 • stone-st official

  stone-st official

  Πριν 5 ημέρες

  Ti u këtë Zoti mirë na kënaq shpirti

 • Sjj Jsie

  Sjj Jsie

  Πριν 5 ημέρες

  👏👏👏👏👏👏

 • Nertila Prifti

  Nertila Prifti

  Πριν 5 ημέρες

  Bravoo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Xhezo Eml

  Xhezo Eml

  Πριν 5 ημέρες

  Bravo sukse ne kenge e tjera

 • Toni Suli

  Toni Suli

  Πριν 5 ημέρες

  Pershenetje

 • irisa S . H

  irisa S . H

  Πριν 5 ημέρες

  Eshte super kenge dhe eshte e vertet kenga cfare do kenge te qetsine shpirtin edhe te largon nga hallet ato pak min urime

 • Rafaela A19

  Rafaela A19

  Πριν 5 ημέρες

  Ku eshte bere videoklipi??

 • Zyra Shira

  Zyra Shira

  Πριν 5 ημέρες

  Ju kendofte zemra

 • Orgito Cela

  Orgito Cela

  Πριν 5 ημέρες

  Ju kendofte Zemra keshtu vazhdoni jeni te pazevendesueshem 😍😍😍😘

 • Miranda Kopaci

  Miranda Kopaci

  Πριν 5 ημέρες

  shum e bkr

 • Ilir Hilaj

  Ilir Hilaj

  Πριν 5 ημέρες

  Bravo çuna jeni më të mirë.💙💜♥️💖💗

 • Elios Roci

  Elios Roci

  Πριν 6 ημέρες

  Bravooooooooooooooo

 • Eri Mana

  Eri Mana

  Πριν 6 ημέρες

  suksese cuna

 • Aulona Sqillo

  Aulona Sqillo

  Πριν 6 ημέρες

  Gjithmon yje çunat tanë fierakë

 • Aulona Sqillo

  Aulona Sqillo

  Πριν 6 ημέρες

  Eh ju lumshit zemrat e rofshit sa malet

 • Lulzim Maksuti

  Lulzim Maksuti

  Πριν 6 ημέρες

  👍

 • Arsonel Kreku

  Arsonel Kreku

  Πριν 6 ημέρες

  Rikthimi me i fuqishem, edhe gbani dhe 2die4 u kthyen por jo me kaq buje sa free ms

 • Jonela Halilaj

  Jonela Halilaj

  Πριν 6 ημέρες

  Bravoooo👏🏻🥰🥰💃🕺

 • elvi elvi

  elvi elvi

  Πριν 6 ημέρες

  super keng suksese

 • Ana Hamitaj

  Ana Hamitaj

  Πριν 6 ημέρες

  Shum bukur kenga klipi po ashtu... Livadhja grecee

 • αλεσια Μπουλλα

  αλεσια Μπουλλα

  Πριν 6 ημέρες

  ju lumte goja juve .. shum bukur kendoni ☺☺👏👏❤

 • Anastas Boci

  Anastas Boci

  Πριν 6 ημέρες

  Ju lumtë goja

 • Besmira Velika

  Besmira Velika

  Πριν 6 ημέρες

  E JU LUMTE GOJA DHE JU QE PERSERI NA SOLLET NJE KENGE TE MREKULLUESHME BRAVO!🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🌈🌈🌈🌈

 • Elvanqhssgj Xhelili

  Elvanqhssgj Xhelili

  Πριν 6 ημέρες

  Ju lumte goja bravooo 👏👏👏

 • Ardit Qypi chef

  Ardit Qypi chef

  Πριν 6 ημέρες

  Bravo cuna

 • Vasili Kameri

  Vasili Kameri

  Πριν 7 ημέρες

  Bravo re Djema

 • Albjona Kadillari

  Albjona Kadillari

  Πριν 7 ημέρες

  Ju duam pa fund ....

 • Krenar Sulaj

  Krenar Sulaj

  Πριν 7 ημέρες

  Kjo keng te ndezi boten

 • Cimi Vlore

  Cimi Vlore

  Πριν 7 ημέρες

  Sh keng e bukur

 • Vlora Red

  Vlora Red

  Πριν 7 ημέρες

  😐😐

 • Elsa Mane

  Elsa Mane

  Πριν 7 ημέρες

  Bravoooooo🙏🙏🙏

 • Elsa Mane

  Elsa Mane

  Πριν 7 ημέρες

  ❤❤❤❤🙏🙏🙏🙏🙏

 • Gerion Zhuri

  Gerion Zhuri

  Πριν 7 ημέρες

  🙏🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 • Adri Pajo

  Adri Pajo

  Πριν 7 ημέρες

  Si gjithmone jeni te mbrekullueshem. Cdo kenge e juaja te sherone zemren kur e degjone

 • Saimir Hoxhaj

  Saimir Hoxhaj

  Πριν 7 ημέρες

  Ju lumt goja respekte suksese

 • Majlida Bejaj

  Majlida Bejaj

  Πριν 7 ημέρες

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏opaaaaaaaaaaaaà

 • Mexhite Tahiri

  Mexhite Tahiri

  Πριν 7 ημέρες

  Uau shume bukur!

 • Luan Seitu

  Luan Seitu

  Πριν 7 ημέρες

  Hallall.ju.kendoft.zemra.djema.respekte

 • Bukuroshe Kaziai

  Bukuroshe Kaziai

  Πριν 7 ημέρες

  Pershendetje nga Livadhjaja

 • Ada Skenderaj

  Ada Skenderaj

  Πριν 7 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏 ,Jeni me te miret.

 • Lenci Bylykbashi

  Lenci Bylykbashi

  Πριν 7 ημέρες

  👏👏👏👏👏

 • Εμιλιανα Αλινι

  Εμιλιανα Αλινι

  Πριν 8 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏

 • esmeraldo halimllari

  esmeraldo halimllari

  Πριν 8 ημέρες

  Ku eshte bere video klipi...ne livadhia..?????

 • Zeni Beshaj

  Zeni Beshaj

  Πριν 8 ημέρες

  Jeni te pa papar

 • Jona Manaj

  Jona Manaj

  Πριν 8 ημέρες

  Bravo nje super kenge 🔥🔥👏👏👌👌suksese 🔥🌟🌟

 • Amelia Silvia

  Amelia Silvia

  Πριν 8 ημέρες

  Bravo jeni me te mire

 • Azem Kamberaj

  Azem Kamberaj

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumet goja dhe ju kendofet zemra...jeni te mbrekullushem...complimenti

 • Mel Melisa

  Mel Melisa

  Πριν 8 ημέρες

  E ju lumte goja 🌟⭐⭐🌟🌟

 • gladiola myrtaj

  gladiola myrtaj

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumte goja cuna

 • Odise Papa

  Odise Papa

  Πριν 8 ημέρες

  Urime cuna,suksese!!!!

 • Andrea Ajasllari

  Andrea Ajasllari

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumt goja na kenaqet

 • deejay gesti

  deejay gesti

  Πριν 8 ημέρες

  Klipi ne livadhia te piges

 • Donika Balilaj

  Donika Balilaj

  Πριν 8 ημέρες

  Shum e bukur bravo ju lumte goja

 • perparim shenaj

  perparim shenaj

  Πριν 8 ημέρες

  💥💥💥💯

 • LOLA YMERAJ

  LOLA YMERAJ

  Πριν 8 ημέρες

  👏👏👏👏

 • Ermal myrtaj

  Ermal myrtaj

  Πριν 8 ημέρες

  Shume e bukure kenga u kendofte zemra e çuna sukesese te metejshme

 • Yzedin Behari

  Yzedin Behari

  Πριν 8 ημέρες

  Shume bukr ju lumt goja respekt Bardhi Naka

 • kledi kledi

  kledi kledi

  Πριν 8 ημέρες

  Bravo cuna..ku ndodhet ky vend i klipit.shume vend i bukur.

 • Mynevere Cela

  Mynevere Cela

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumte goja 🔥🔥🔥🔥jeni flak fare

 • Albania Ilirian

  Albania Ilirian

  Πριν 8 ημέρες

  Rrofte kombi shqipetar nga presheva deri ne cameri . bashkim kombetar do ishte krenaria me e madhe e 10 milion shqipetarve ne keto troje.🇦🇱💪

 • Aferdita jazaj

  Aferdita jazaj

  Πριν 8 ημέρες

  Me kete keng persh gjithbmiqet e mi te shtrejt me fb resp

 • Matilda shehu

  Matilda shehu

  Πριν 8 ημέρες

  👏🏻👏🏻

 • Manjola Braho

  Manjola Braho

  Πριν 8 ημέρες

  Suksese

 • Fato Veliu

  Fato Veliu

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumt goja o artista qe na kenaqet me keto kenge te bukura

 • Vasileios Kakosaios

  Vasileios Kakosaios

  Πριν 8 ημέρες

  Livadia e bukur

 • Frederik Henaj

  Frederik Henaj

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumte goja

 • Nevila Kapo

  Nevila Kapo

  Πριν 8 ημέρες

  Bravo free ce

 • nela dinoshi

  nela dinoshi

  Πριν 8 ημέρες

  Suksese te metejshme ju uroje 🇦🇱👏👏

 • Antoneta Kllogjri

  Antoneta Kllogjri

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumte goja jeni me te miret vetem ju ndegjojm bravoooooo 👑👑👑😍😍😍

 • Anna Epara

  Anna Epara

  Πριν 8 ημέρες

  Bravo cuna si quhet lokali Ku keni bere klipin

 • Lorena Thoma

  Lorena Thoma

  Πριν 8 ημέρες

  Suksese te metejshme😊👌

 • Dori Gockaj

  Dori Gockaj

  Πριν 8 ημέρες

  Bravo free mc respekte per ju

 • ARIET SEHITAJ

  ARIET SEHITAJ

  Πριν 8 ημέρες

  Opo tundeni ju lumte goja juve

 • gentiana agaj

  gentiana agaj

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumtë goja.